Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
ročník VI.

ročník VI.

VI. MEZINÁRODNÍ MALÍŘSKÉ SYMPOZIUM "HRADIŠŤSKÝ PLENÉR" 

1. srpna - 12. srpna 2016

KATALOG SYMPOZIA HRADIŠŤSKÝ PLENÉR KE STAŽENÍ ZDE.

V letním termínu se opět uskutečnil již VI. ročník malířského bienále Hradišťský plenér. Pořadateli sympozia jsou již tradičně Klub kultury Uherské Hradiště a Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště. Záštitu nad akcí tradičně převzal starosta města Uherské Hradiště.

Již šestý ročník sympozia byl opět koncipován jako pokračování tradičního uměleckého setkávání, vedoucího k vytvoření trvalých kulturních hodnot města Uherské Hradiště. Za uplynulá léta se již tato kulturní událost vžila do povědomí nejen výtvarníků, ale také milovníků výtvarného umění a široké veřejnosti. Pro autory se účast na sympoziu vždy stává nezapomenutelným zážitkem a vznikla již celá řada kvalitních obrazů, které se staly součástí sympozijní sbírky města, ta dnes čítá na sedm desítek děl.
Posláním sympozia je inspirovat české i zahraniční umělce k dílům, která se stanou významnou součástí nadregionální kultury. Setkání má být tvůrčím impulsem, vedoucím ke vzájemné konfrontaci a poznání ideových, uměleckých a technologických přístupů všech účastníků. Sympozium chce přispět k rozvoji mezinárodní spolupráce a k navázání kontaktů. Zahraniční účastníci budou mít možnost seznámit se s životem v České republice a místní kulturou Zlínského kraje. 

Bienále v roce 2016 se ze Slovenska zúčastnli autoři: Jozef Vydrnák (Trenčín), Ján Balaj (Mníchovska Lehota) a z České republiky: Anna Sypěnová (Přerov), František Pavlica (Hroznová Lhota), Jan Melena (Praha), Petr Bulava (Krnov) a Roman Trabura (Praha).