Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Další jazzový koncert v Redutě již tento čtvrtek
Kategorie: Články na úvodní straně

Další jazzový koncert v Redutě již tento čtvrtek17. října v 19.30

 

Ve velkém sále Reduty zahrají Cyrille Oswald (tenorsax), Petr Beneš (piano), Jan Fečo (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí).

 

Vstupenky si můžete zajistit ZDE.

CYRILLE OSWALD

Svou profesionální hudební dráhu zahájil počátkem 90.let, kdy žil v karibské oblasti. Po návratu do rodného Holandska studoval Královskou konzervatoř v Haagu pod vedením Johna Ruocca. Od té doby nahrával a účinkoval v Holandsku i v zahraničí se soubory jako Cubop City Big Band, Nueva Manteca, Rumbata a další.  Od roku 2008 pobývá Cyrille Oswald především v Praze. Po usazení v Praze a lektorování na jazzových dílnách pořádaných Českou jazzovou společností Oswald brzy založil vlastní kvarteto a v roce 2010 pro Animal Music své čtvrté (plně autorské) album The Wrong Present. Hudba tohoto souboru by se dala nazvat postmoderním jazzem a čerpá z mnoha dalších hudebních oblastí -  worldmusic, alternativní hudby nebo moderní vážné hudby.  

PETR BENEŠ ​

Jazzový pianista, saxofonista, skladatel a aranžér Petr Beneš, narozen roku 1977, byl přijat v roce 1993 na Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, kde absolvoval obory klavír a skladba. V roce 2015 absolvoval bakalářský program na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Následně v roce 2017 absolvoval magisterský program na HAMU v Praze v oboru jazzová interpretace. Od roku 2002 zaměstnán jako učitel jazzové interpretace na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. 

Na kontě má mnoholeté angažmá s projekty Petr Kořínek Quartet, Trialog, Jazz Efterrätt, Libor Šmoldas Quartet, Bigband sv. Blažeje, Český národní symfonický orchestr a dalšími. Spolupracoval s: Bobby Watson, Randy Brecker, Bobby Shew, Vince Mendoza, George Mráz, Chris Brubeck, Robby Marshall a dalšími. V roce 2013 zakládá svůj vlastní kvartet. Vítěz soutěže o nejlepší jazzovou skladbu roku 2011 pořádanou OSA ve spolupráci s Bohemia JazzFestem se skladbou Waiting for Art. 

Petr Beneš založil svůj kvartet v roce 2013 a uskutečnil tak vizi, která se v něm formovala od doby, kdy jeho skladba vyhrála. Repertoár Petra Beneše je výhradně autorský a čerpá z nejlepších tradic moderního jazzu. Kvartet je možné pravidelně vídat v pražských jazzových klubech a na festivalech (Bohemia Jazzfest, BMC Budapešť, Czech Jazz Weekend). V roce 2015 kapela natočila debutové album PBQ+1.

14.10.2019 15:51 • Přečteno: 850x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.