Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
DIVADELNÍ PÁTKY VE VÉSKÁCH OPĚT OD ZÁŘÍ
Kategorie: Články na úvodní straně

DIVADELNÍ PÁTKY VE VÉSKÁCH OPĚT OD ZÁŘÍPřipravili jsme pro vás další řadu úžasných pátků ve Véskách. Podívejte se, na co se můžete těšit.

MKZ Vésky, začátky v 19.00 hodin, cena představení 80 Kč (A3V polovic), vstupenky i permanentky na místě od 18.30.   

LJUBA - žena, která ví
Komediální hudební revue Ludmily Forétkové a Ondřeje Suchého, která vznikla na základě spolupráce Divadla Silesia s legendárním spisovatelem a textařem Ondřejem Suchým. Připomíná sté narozeniny první české šansoniérky Ljuby Hermanové. Sám titul vychází z názvu písně, která zazněla v inscenaci Divadla Na zábradlí v Praze „Faust, Markétka, služka a já.“

Revue plná nestárnoucích melodií provádí celým životem legendární nesmrtelné zpěvačky, všímá si jejího působení v Osvobozeném divadle s Voskovcem a Werichem, činnosti v Divadle Semafor i nakonec v pražském Divadle Na zábradlí. Připomíná i její legendární evergreeny.

Hlavní roli ztvárnila přímo spoluautorka hry Ludmila Forétková. V rámci inscenace se objeví i ukázky z her Osvobozeného divadla a Divadla Semafor, citovány jsou rovněž vzpomínky vynikajících osobností, jako byli Waldemar Matuška, Radovan Lukavský, Oldřich Nový, Jaroslav Ježek a mnozí další.
25. 9. 2015 hraje Divadlo Silesia.

DÁMSKÝ GAMBIT - detektivní hra plná ženských intrik

Gillian je slavná spisovatelka, které se ovšem začnou dít podivné věci. Čekají na ni velmi podobné smrtelné pasti jako v její knize. Kdo za tím vším stojí? A kdo koho chce vážně zabít? Nebo už má Gillian tak zničené nervy, že vidí zločin všude? Že hledá vraha dokonce mezi svou nakladatelkou, sekretářkou a ostatními přítelkyněmi? Nebo jen zakrývá úmysly, že chce vraždit sama? Nechte se překvapit.
23. 10. 2015 hraje Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla.

MIKVE - drama

Mikve – židovská očistná lázeň je místem pro rozvíjení osmi příběhů. Osudy osmi žen z židovské komunity se střetávají na místě, kde ženy mohou odložit šátek z hlavy a věnovat se samy sobě, aby potom mohly zpět ke svým mužům. Setkáváme se s naivní Esti, milující matkou zarytě oddanou manželovi i židovským pravidlům. S elegantní drbnou Hindi, která je pokaždé za dámu. S Chedvou, která i přes svou oddanost snáší tyranské chování muže a chrání a opatruje němou dceru Eliševu. S dívkou Tehílou, vyrvanou z bezstarostného mládí, aby se stala manželkou, a v neposlední řadě se svéráznou a osobitou Miki, která se musí vzdát svého předchozího života a zařadit se mezi ostatní ortodoxní ženy. Tomu všemu přihlíží a všechny osudy zároveň prožívá silně ortodoxní lázeňská Šošana. Nová, mladá lázeňská Šira se setkává s židovským světem, který takto doposud neznala. Zvyky a s tím spojené strasti ortodoxních lidí ji mnohdy nenechávají chladnou. Je však těžké překonat tak pevnou bariéru, která odděluje ženy od spravedlnosti a pochopení.
19. 11. 2015  hraje Divadelní soubor Kroměříž.

ADVENT

Divadelní hru Advent napsal Martin Františák, rodák z Valašského Meziříčí, nyní šéf činohry národního divadla v Brně, na motivy stejnojmenného díla Jarmily Glazarové (1901–1977).
Ta napsala svůj román v roce 1939. Téměř celá válečná léta se pohybovala po Valašsku a sbírala materiály pro svá díla. Glazarová měla ráda valašský lid, oceňovala jeho úctu k tradici, vysokou duchovní kulturu a skromnost.
Divadelní soubor Jana Honsy  z Karolinky se s Adventem představil na přehlídce ve Volyni, kde byl vybrán pro postup do Jiráskova Hronova 2015. Získal rovněž dvě ocenění za vedlejší herecké role.
18. 12. 2015 hraje Divadelní soubor Jana Honsy z Karolinky.

17.7.2015 10:14 • Přečteno: 4843x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.