Datum: 19. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
PETR KALFUS SEXTET
Kategorie: Články na úvodní straně

PETR KALFUS SEXTET11. prosince - 19:30 - Reduta - koncert je součástí abonentního cyklu JAZZ V REDUTĚ - přístupný je však nejen pro držitele abonomá, ale pro širokou veřejnost

V rámci cyklu JAZZ V REDUTĚ se můžete 11. prosince těšit na Petr Kalfus sextet – Petr Kalfus (alt sax), Jakub Doležal (tenor sax), Jan Jirucha (pozoun), Jiří Neužil (piano), Petr Dvorský (kontrabas), Martin Kopřiva (bicí) – vznikl na začátku roku 2011, se záměrem vytvořit nové hudební těleso, které bude mít osobitý zvuk a spojí silné hudební osobnosti působící dlouho na české jazzové scéně. První část repertoáru tvoří svita amerického saxofonisty a skladatele Walta Weiskopfa "Sight to Sound", druhou částí jsou pak vlastní kompozice jednotlivých členů kapely.

Weiskopf svitu složil se záměrem ilustrovat příbuznost mezi nejrůznějšími formami umění. Její jednotlivé části jsou věnované např. Claudu Monetovi, Vincentu Van Goghovi, Henrimu de Toulouse – Lautrecovi, Pablu Picassovi nebo Salvatoru Dalímu. Celá svita začíná první skladbou "Sight", tedy pohledem, a vrcholí závěrečnou kompozicí "Sound", kdy je pomyslná proměna obrazu na zvuk dokončena. 

"Vybral jsem si tu svitu z prozaického důvodu – Weiskopf jako muzikant se mi velmi líbí a dlouho jsem také hledal vhodnou hudbu pro sextet v tomto obsazení. Ve finále se podařilo dát dohromady nejlepší muzikanty, s nimiž to hudebně funguje, a zároveň dosáhnout přesně toho zvuku, o jaký jsem usiloval," uvádí Petr Kalfus.

25.11.2014 15:06 • Přečteno: 3688x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.