Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
HROZNOLHOTSKÉ ETÝDY
Kategorie: Články na úvodní straně

HROZNOLHOTSKÉ ETÝDYKulturní dům Míkovice bude poslední listopadový pátek 30. 11. od 17:00 hostit hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen. KONÍČKY jsou již šestým divadelním představením. Komediálně laděný příběh z vesnického života vypráví o lidech, kteří se nenudí a zítra pro ně znamená jako včera, stejně jako dnes. Svému věrnému publiku vzkazují: "Jakákoliv podobnost s vámi a s vašimi životy je zcela čistě záměrná."

O PŘEDSTAVENÍ:

název: KONÍČKY 
scénář: Pavlicová Jitka
hrají: Andrea a Petr Vajdíkovi, Kubišová Eva, Jitka a František Pavlicovi, Petruchová Jarmila, Petruchová Veronika, Pavlicová Marie, Pavlicová Klára, Falešník Jiří, Petrucha Václav

 

O SPOLKU HROZEN:

"Začátky činnosti našeho ochotnického spolku „Hrozen" jsou spojeny s „Opožděnými silvestry", které se v Hroznové Lhotě konaly v letech 1994-2003. Jako skupina mladých ochotníků jsme se na organizování těchto zábavných pořadů podíleli a také jsme vystupovali v každém programu se svými scénkami většinou z rodinného života. Právě na tento diváky oblíbený žánr jsme se snažili po skončení „silvestrů" navázat svoji další práci a od roku 2006 připravujeme každým rokem autorské divadelní představení s podtitulem „Hroznolhotské etýdy". Nazýváme je tak proto, že se nikdy nejedná o původní hru, ale vždycky o dvě kratší komedie ze života a z nejrůznějšího prostředí. Sami si je  píšeme a často tvoříme přímo na zkouškách na jevišti ve vlastní režii. Mnohdy naše divadlo není divadlem v pravém slova smyslu, ale je spíš „hraním si" s diváky a „hraním si"mezi sebou. Tak se nám to líbí, pravdou ale je, že napětí bývá velké a pracujeme především pod tlakem blížících se termínů. Vznikají tak také scénáře, které stavíme na odpozorovaných situacích z běžného života, často i na prožitých skutečnostech. Píšeme tak, aby představení bylo ve srozumitelné reálné podobě, nebráníme se ale novým netradičním formám, do kterých se někdy díky improvizaci a vlastní režii dostaneme. Výrazným prvkem je autentičnost a především humor. Také se pokoušíme na rozdíl od původních scének o divadlo rozvinutější a víc výpravnější a někdy i zpíváme. Přes velké vypětí a všechny problémy s přípravami (všechno si děláme sami-kulisy, kostýmy, propagaci) nám divadlo přináší radost a doufáme, že i všem, kteří naše etýdy navštěvují."

12.11.2012 12:51 • Přečteno: 4759x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.