Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Informace o plenéru

Mezinárodní malířské bienále Hradišťský plenér podporuje tradiční umělecké setkávání, vedoucí k vytvoření trvalých kulturních hodnot města Uherské Hradiště. Posláním tohoto malířského sympozia je inspirovat české i zahraniční umělce k dílům, která se stanou významnou součástí nadregionální kultury. Setkání má být tvůrčím impulzem, vedoucím ke vzájemné konfrontaci a poznání ideových, uměleckých a technologických přístupů všech účastníků. Sympozium chce přispět k rozvoji mezinárodní spolupráce a k navázání kontaktů. Zahraniční účastníci mají zároveň možnost seznámit se s životem v České republice a místní kulturou Zlínského kraje.

Již od prvního ročníku, který se uskutečnil v roce 2006, si sympozium udržuje vysokou kvalitu a mezi malířskými sympozii si utvořilo své trvalé místo. Právě toto renomé láká uznávané malíře a výtvarníky k účasti na Hradišťském plenéru. Přátelská atmosféra a příjemné prostředí umocňují vznik mnoha velmi kvalitních děl, jejichž výstavou v Galerii Vladimíra Hrocha toto malířské bienále vrcholí.

Pořadatelem mezinárodního sympozia Hradišťský plenér je Klub kultury Uherské Hradiště a Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště. Záštitu nad akcí poskytuje město Uherské Hradiště.

Pro zajímavost - návrh znělky HRADIŠŤSKÉHO PLENÉRU, jak ji navrhli studenti uherskohradišťské SUPŠ, oboru multimédia - ZDE.