Datum: 15. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Ohlédnutí za festivalem Týká se to také tebe 2017
Kategorie: Články na úvodní straně

Ohlédnutí za festivalem Týká se to také tebe 20178.-10. 6. 2017

O uplynulém víkendu hostilo město Uherské Hradiště Mezinárodní ekologický festival Týká se to také tebe pořádaný Klubem kultury. Od čtvrtka 8. do soboty 10. června se ve městě konal již 42. ročník festivalu, který ovládl programem mimo jiné Masarykovo náměstí, Klub kultury i Redutu.

Hlavními osami festivalu jsou již několik desítek let filmová (42 let) a fotografická soutěž (39 let). Promítání soutěžních filmů hostil velký sál Reduty v pátek večer a v sobotu od 9:30 a 14 hodin. Slavnostní vernisáž soutěžních fotografií se uskutečnila za účasti několika autorů v sobotu v 17 hodin v Redutě a uvedla tak výstavu 126 snímků s ekologickou tematikou, k vidění bude v Redutě do 17. července. Ani výstavní prostory Galerie Vladimíra Hrocha ale nezůstaly bez povšimnutí, ovládla je výstava fotografií z výprav Zikmunda a Hanzelky – k vidění do 16. července. Na téma těchto dvou cestovatelských legend se konala beseda s RNDr. Petrem Novotným v sobotu od 16 hodin v Redutě. Po slavnostním přijetí účastníků festivalu na radnici pak sobotní večer v Redutě patřil galavečeru se slavnostním předáváním cen fotografické a filmové soutěže.

V doprovodném programu se mohly děti poučit a zároveň pobavit již v pátek na dvou výchovných divadelních představeních O Balynce v Klubu kultury a dále na venkovních atrakcích s ekologickou tematikou. Program s názvem Barevný den hostilo Masarykovo náměstí po celý pátek. O sobotní dopolední program centra Akropolis - V zdravém těle zdravý (vz)duch a skautské závody strágulí připravilo zájemce nepříznivé počasí. To se však nedotklo oblíbené a již tradiční výstavy kaktusů uherskohradišťského spolku Carnegia ve Felixově sále Jezuitské koleje ani Odpoledne s ekologickým zemědělstvím v komorním sále Reduty, které proběhly v plné míře.

Všechny akce festivalu jsou zdarma. Festival se konal pod záštitou Ministerstva životního prostředí, patronkou fotografické soutěže byla Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje. Hlavní partneři festivalu: Město Uherské Hradiště, Ministerstvo životního prostředí, Zlínský kraj a Odborový svaz pracovníků kulturních zařízení.

 

Fotoohlédnutí naleznete na následujícím odkaze:

PÁTEK

SOBOTA

Výsledky filmové soutěže si dovolujeme zaslat v příloze, výsledky fotografické soutěže naleznete ZDE.

 

Více o festivalu na festivalovém webu.

14.6.2017 14:02 • Přečteno: 2528x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.