Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
vniknou do Reduty 22. září
Kategorie: Články na úvodní straně

vniknou do Reduty 22. zářívýstava Jiřího Válka a Světlany Malinové

Chcete zažít další netradiční výstavu dvojice Válek - Malinová? 

Pak přijďte na vernisáž, která se uskuteční v sobotu 22. září v Redutě od 17 hodin.  

 

Olejomalby, kresby, koláže, tisky a další techniky.

„V nás, kolem nás a všude, kde si je dovedeme představit nebo kde skutečně jsou… Démoni… Dívají se na nás očima našich kamarádů, lidí na ulici, v hospodách či v autobuse. Jindy jen tak zpoza rohu vykukují a dávají o sobě vědět.“                                                               Jiří Válek

Na výstavě bude k vidění více než třicet obrazů, některé z nich budou i ozvučeny, těšit se můžete na performance Světlany Malinové.

 

Démoni jsou třetí společnou výstavou Světlany Malinové, nyní studentky FAMU a malíře Jiřího Válka. První společná výstava tandemu Malinová – Válek se uskutečnila v loňském roce pod názvem Portréty, a to v Uherském Hradišti. Námět pro výstavu prakticky banální, výtvarník a fotografka pojali však toto téma po svém. Válek použil pro svoji práci tzv. podfotku a dál s ní pracoval dle svých slov v ručním fotoshopu. Co to znamená? Vytištěné velkoformátové fotografie zpracovával: máčením, lepením, muchláním, kolorováním, dokreslováním a malbou, až se dostal ke konečnému efektu. Malinová pojala svou práci veskrze minimalisticky a svůj vlastní portrét předvedla 6krát upravovaný reprodukčními technikami. Další výstava (performance, možná happening) se uskutečnila letos v červnu. Místo: brněnské podzemí. Diváci, účastníci: úzký kolektiv pozvaných přátel. Název: Romantický večer při svíčkách. A skutečně, prostory byly nasvíceny cca 200 svícemi a akce byla ve skutečnosti koncertem spřízněných brněnských muzikantů v zakázaných prostorách brněnských sklepení s tištěnými obrazy Válkových oken a projekcí „přes zrcátka“ Malinové. 

Jiří Válek

  

Démon tisku                                                                       Démoni II

Světlana Malinová

Publicistika:

zdroj: Dobrý den s kurýrem

 

                                 

 

17.9.2018 10:52 • Přečteno: 1155x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.