Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Cifra Lenky Kraváčkové

Folklorní soubor Cifra z Uherského Hradiště již 14 let trénuje pod vedením choreografky PaedDr. Lenky Kraváčkové, Ph.D. a v současné době jej tvoří čtrnáct tanečních párů. Ve svém repertoáru soubor především obnovuje a rozvíjí poklady tradičního lidového umění Slovácka, které má tak jedinečnou a bohatou kulturu. Při hledání inspirací však Cifra nezůstává jen ve svém rodném regionu, ale odvažuje se jít za lidovou písní a tancem až za hranice – na Slovensko. Rozmanitost repertoáru souboru vychází od točivých a figurálních tanců z Uherskohradišťska, až po dynamické a technicky propracované tance ze Slovenska. Mezi nejlákavější tance z našeho repertoáru patří čardáš, šariš, zbojné, myjava či kubra, ale také místní tance jako staroměstské, hlucké či boršické.

Účastníme se různých vystoupení a festivalů u nás i v zahraničí. Dosud jsme předvedli své taneční umění ve Francii, Polsku, Švýcarsku, Španělsku, Kanadě a mnoha dalších zemích. Pravidelně také pořádáme celovečerní premiérové pořady. Z nich si dovolujeme připomenout pořady: „Cifra 10´“, „Duel“, „Od tradice ke kroji i fraku“ či pořad věnovaný naší vedoucí a její sestře „Kdo je kdo“.

FS Cifra se tak za dobu své existence právem zařadil mezi přední soubory Uherskohradišťska. Od roku 2012 soubor spolupracuje s cimbálovou muzikou OHNICA.

Kontakt:  

Michaela Rosůlková

Jan Němeček

 tel.: 602 774 683

 tel.: 608 279 146

https://www.fscifra.cz/

e-mail: fscifra@seznam.cz

 

Fotogalerie: