Datum: 15. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
IV. Hradišťský folkoláček
Kategorie: HRADIŠŤSKÝ FOLKOLÁČEK

pátek 22. červen 2012, nádvoří Reduty - 19:00 hodin

Hradišťský folkoláček letos navštívily moravské folkové hvězdy. Ti, kteří si nenechali ujít festival folkové hudby, mohli poslouchat známé písně v podání tří kapel:

 

Kamelot Brno

Všechno začalo v Brně v roce 1982. Roman Horký a Radek "Bůček" Michal - dva nadšenci, kteří založili kapelu a rozhodli se dobýt svět. Život byl o kytarách, písničkách a hlavně o energii a radosti. Tak vznikla skupina Kamelot. Počáteční tvorba kapely zařadila Kamelot do škatulky "Folk a country", kde se hudební skupina pohybuje dodnes.

https://www.kamelot-brno.cz


 

Original Czech Music Svítání

Svítání představuje svým posluchačům hudební styl, který lze jen těžko žánrově zařadit a nazývá se Original Czech Music. Kapela hraje několik typů koncertních vystoupení. Akustická verze nabízí krom stálé sestavy hostující cimbalistku a jde o koncert postavený na vokálech, kytarách, violoncellu, cimbálu, akordeonu, perkusích, mandolíně a baskytaře. V průběhu vystoupení zazní nejen skladby z vlastní autorské dílny, ale i úpravy děl Jaroslava Ježka, Voskovce a Wericha - Šaty dělaj člověka, Život je jen náhoda..., dále také instrumentální perličky jako např. slavný Montiho čardáš. Ve verzi programu s bubeníkem zazní písně vlastní i přejaté, např. Whistler od Jethro Tull. Ani zde není vynechán instrumentální kousek, či případný acapellový bonbónek.

https://www.svitani.com/

 

Děvčice

Folklorní skupina působí pod obcí Podolí u Uherského Hradiště, kde bydlí její zakladatelka Radka Ondrejková. Ostatní děvčata ze souboru pochází z okolí Uh. Hradiště. Děvčice se poznaly ve folklorním souboru "Handrláček". Láska k folkloru jim zůstala, a proto hrají místní lidové písničky, které si upravují pro cimbál, kytaru, elektickou basu, housle, violu, flétnu a bongo. Od roku 2011 začaly i s autorskou tvorbou.

https://www.devcice.cz

 

25.7.2012 11:30 • Přečteno: 6025x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!