Datum: 19. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Marta Töpferová a Milokraj v Uherském Hradišti!
Kategorie: Články na úvodní straně

Marta Töpferová a Milokraj v Uherském Hradišti!21. února v 19.30 hodin v Redutě

V rámci cyklu Jazz přijede do Uherského Hradiště 21. února s projektem Milokraj a svými hudebními kolegy zpěvačka a skladatelka Marta Töpferová. 

Marta Töpferová je mezinárodně uznávaná jako jedna z čelních představitelek tzv. world-music, procestovala Evropu, USA, Kanadu, Argentinu a Thajsko a objevuje se na významných pódiích jako např. Queen Elisabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku nebo Bardentreffen Festival v Norimberku. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. London Times popsal Martu jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky“. V roce 2012 se vrátila do Čech a začala psát písně v rodném jazyce inspirované moravským folklórem a slovanskou hudbou pro její nový soubor Milokraj. Kromě autorských textů Marta zhudebnila básně Věry Provazníkové, Jana Zahradníčka a dalších.

VSTUPENKY SI MŮŽETE ZAJISTIT ZDE

Marta Töpferová zpěv, cuatro, Stanislav Palúch – housle, Marcel Comendant – cimbál, David Dorůžka – kytara, Peter Korman  kontrabas

 

7.2.2019 11:02 • Přečteno: 1334x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.