Datum: 19. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Gratulujeme!
Kategorie: Články na úvodní straně

Gratulujeme!Jan Maděrič obdržel z rukou starosty cenu města.

Historička Blanka Rašticová a folklorista, hudebník a dramaturg Jan Maděrič převzali dne 15. října 2018 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2017.

Slavnostní předání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 100. výročí od vzniku samostatného Československa.

Blanka Rašticová (pracovala jako historička Slováckého muzea) je uznávanou odbornicí v oblasti regionální historie a muzeologie, působí v odborných komisích a poradních orgánech regionálního i celostátního zaměření.

Jan Maděrič, (dlouholetý zaměstnanec Klubu kultury) svým aktivním vztahem k folkloru a odkazu lidového umění i širokým záběrem v kulturní oblasti se řadí mezi významné osobnosti regionu Uherskohradišťska.

Slavnostní večer se nesl v československém duchu, neboť byl věnován také 100. výročí od vzniku samostatného Československa. Dobovou hudbu hrála slovenská kapela Funny Fellows, módu a styl odívání i choreografii z období první republiky předvedl Okrášlovací spolek Calma a jeho taneční složka Crazy Flappers. Ocenění letos dostali zbrusu novou Cenu města Uherské Hradiště, kterou vytvořil Ateliér Žampach.

Cena města Uherské Hradiště je udělována Zastupitelstvem města Uherské Hradiště jednou ročně za podstatný přínos pro město Uherské Hradiště.

16.10.2018 9:13 • Přečteno: 1206x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.