Datum: 15. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
MUSICA DOLCE VITA
Kategorie: Články na úvodní straně

MUSICA DOLCE VITA16. prosince - 19:30 - Reduta - koncert je součástí abonentního cyklu MUSICA, přístupný je ovšem nejen držitelům abonomá, ale také široké veřejnosti

Abonentní cyklus MUSICA bude 16. prosince v Redutě reprezentovat soubor MUSICA DOLCE VITA působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti. U zrodu tohoto tělesa stály dvě současné členky tria harfenistka Zbyňka Šolcová a mezzosopranistka Daniela Demuthová. Zakládajícím členem souboru byl také flétnista České filharmonie Jan Machat, jehož v roce 2007 nahradila špičková sólová flétnistka Žofie Vokálková, která přinesla do hry tria ženskou lehkost a brilantnost a též řadu nových podnětů a původních originálních skladeb.

Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Teplické komorní filharmonie. V roce 2009 vystoupilo v přímém přenosu Adventního koncertu na ČT 1, v prosinci roku 2011 představilo svoji desku Adventní kalendář posluchačům Rádia Proglas. Především flétnistka Žofie Vokálková je častým hostem televizních a rozhlasových pořadů.

MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci hudby všech stylových období a prezentuje se širokou škálou tematických koncertů (tříkrálový, velikonoční, mariánský, adventní, vánoční atd.). V předvánočním čase se nejvíce uplatňuje program Adventní kalendář, který je sestaven z 24 skladeb (pro každý předvánoční prosincový den je určena jedna) a je průřezem hudby od nejstarších sbírek 14. a 15. stol. (Jistebnický kancionál), přes první umělé adventní písně (A. Michna) ke skladbám nejznámějších barokních, klasicistních a romantických skladatelů. Všechny tyto tituly vyšly v průběhu let také na stejnojmenných CD.

25.11.2014 15:12 • Přečteno: 3375x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.