Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
SALON TICHÝCH VÍN REDUTA
Kategorie: Články na úvodní straně

SALON TICHÝCH VÍN REDUTA11. dubna 2015 - 17:00 - REDUTA UHERSKÉ HRADIŠTĚ - top prezentace dvanácti vinařství a vinařských společností

VIDEOPOZVÁNKA NA AKCI - ZDE

SALON TICHÝCH VÍN REDUTA je akcí veřejnou, vstupenky jsou v předprodeji fyzicky v pokladně KK, rezervovat nebo přímo zakoupit je můžete také zde. Vstupenky budou slosovatelné.

pozn. Elektronické vstupenky zakoupené na webu budou na místě konání akce vyměněny za vstupenky tištěné - číslované, aby se slosování o ceny mohli zúčastnit všichni návštěvníci salonu. 

Koštů jsou na Slovácku stovky. Letos se však uskuteční jeden výjimečný. Představí se na něm pouze dvanáctka profesionálních vinařství. Jmenuje se Salon tichých vín Reduta. Má nabídnout nejenom exkluzivní vína, ale také nevšední společenskou atmosféru. Jak se myšlenka této akce zrodila, prozradil hlavní organizátor akce a ředitel uherskohradišťského Klubu kultury Antonín Mach.  

Co je tedy Salon tichých vín Reduta?

Jedná se o prezentaci vín na vysoké úrovni. Má to být mimořádná příležitost představit vinařství, která v našem kraji nejsou tolik známá. Milovníkům vína tak nabídneme skutečnou top kvalitu. Vystavovat totiž budou pouze profesionální vinařství, jejichž produkty jsou skutečně nadstandartní.

Kolik vinařství do Uherského Hradiště přijede?

Dvanáct. Koncepce salonu je založena na tom, že se každoročně představí vždy dvanáct vinařství. V tom je ta pestrost a něco výjimečného. Příští rok to bude zase jiný tucet..    

Odkud jsou ta letošní vinařství?

Každé pochází z jiné lokality. I to je důvod, proč jsme vybrali právě takto. Na jednom místě, v krásném prostoru naší barokní Reduty, tak návštěvníci budou moci porovnávat chutě z různých míst naší republiky, mluvit o víně přímo s majiteli vinařství či zkušenými degustátory.

Celou akci tedy koncipujete jako společenskou událost, je to tak? 

Ano. Snažíme se salon skutečně povýšit na akci společenského významu. Oproti zvyklostem nebude v Redutě hrát cimbálová muzika, nýbrž kvintet. I hudba tak přispěje k tomu, abychom zapůsobili na všechny vjemy návštěvníka. Zajímavostí také je, že třeba vína budou chlazená ve speciálních skleněných mísách, a i tento jemný detail by měl zapadnout do komplexnosti celého večera.

Kde se vzala pohnutka k uspořádání takové akce?   

Nějakou dobu spolupracujeme na vinobraní, které se každoročně koná na Pražském hradě. Tam se vše odehrává v krásném prostoru renesanční míčovny. My samozřejmě nejsme na hradě, ale uděláme vše pro to, aby náš salon tichých vín měl minimálně stejnou úroveň.

Nebojíte se, že v kraji vína nemůžete už ničím překvapit?

To ne. Právě naopak, nacházíme se v kraji milovníků vína a „vinařských gurmánů“, a právě zde dostane celá akce velmi zajímavý náboj. Jedná se sice o první, tedy startovací ročník, už nyní je to však akce, která se týká dvou krajů, Zlínského a Jihomoravského. Není tedy určena jen pro obyvatele Uherského Hradiště. Cílem je založení nové nadregionální tradice. Do budoucna možná i mezinárodní.

Jak jste vybírali těch dvanáct vinařství, která se zúčastní akce?

Výběr jsem konzultoval s prezidentem svazu vinařů panem Nyitraiem. Měli jsme několik tipů, mezi nimiž jsme volili. Některá vinařství se sice nemohla zúčastnit, poněvadž jim nevyhovoval termín, který už byl daný, ale většina přijala nabídku s nadšením.  

A jaký je tedy termín akce?

Je to sobota 11. dubna. Vše vypukne v 17 hodin. I ten odpolední čas napovídá, že hodně sázíme na vytvoření nevšední atmosféry. Proto nezahajujeme ráno, jak je u tradičních koštů běžné. Chceme, aby celá akce byla skutečně mimořádná a výjimečná. Za symbolické vstupné lidé při příchodu obdrží katalog s charakteristikou jednotlivých vinařství, a skleničku vyrobenou speciálně pro tuto akci. Vzorky budou k mání za „mince“, které jsou pro tento účel vyrobeny a lidé si je nakoupí dle toho, kolik vzorků vín chtějí prochutnat.

 

27.3.2015 10:14 • Přečteno: 5939x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Dotaz odpovědět
Kolik bude stát mince a jaký obsah za ni bude nalit?