Datum: 15. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VÁCLAV HUDEČEK A ANTON ČONKA
Kategorie: Články na úvodní straně

VÁCLAV HUDEČEK A ANTON ČONKAPOZOR ZMĚNA - termín koncertu: 16. 12. 2013 !!!

POZOR - Z PŮVODNÍHO TERMÍNU 10. 12. 2013 BYL KONCERT Z DŮVODU NEODKLADNÉ ZAHRANIČNÍ CESTY VÁCLAVA HUDEČKA PŘESUNUT NA 16. 12. 2013. ZAKOUPENÉ VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI... PŘEDPRODEJ VSTUPENEK PROBÍHÁ V POKLADNĚ KLUBU KULTURY, V PRODEJNĚ RECORD MUSIC A V MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU UH.

Vánoce již klepou na dveře, což je znát nejen z data v kalendáři, ale zejména z výzdoby a sortimentu nákupních center. Je čas myslet na dárky. Vy si jeden můžete nadělit dokonce předčasně – a sice když zavítáte na vánoční koncert VÁCLAVA HUDEČKA, na nějž si přizval vítěze jeho luhačovické Akademie – mladého umělce Antona Čonku.

Úvodem několik slov o mistrovi známějšího jména. Václav Hudeček zahájil svou příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Vzápětí ho uslyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc – až do jeho smrti byl tak jeho žákem a současně absolvoval studium na pražské Akademii múzických umění. Od svého londýnského debutu vystupoval Václav Hudeček po celém světě na nejprestižnějších podiích (Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera), s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, NHK Philharmonic Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Moskevská státní filharmonie a další), jakož i na světových festivalech (Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky). Václav Hudeček se systematicky stará o pomoc nastupující české interpretační generaci a to jak každoročním pořádáním letních houslových kurzů v Luhačovicích, tak představováním těch nejlepších jako hostů na svých koncertech. 

Anton Čonka začal na housle hrát v sedmi letech na ZUŠ v Prešově u prof. R. Varcholové, u níž studoval pět let. V roce 2004 začal navštěvovat Košickou konzervatoř, kde studoval u prof. K. Petrócziho. Studium zde završil sólovým koncertem se Státní filharmonií Košice. V roce 2008 přešel na Pražskou konzervatoř k prof. P. Kudeláskovi. Mezi jeho největší dosavadní úspěchy patří například: Mezinárodní soutěž v Užhorodě (Ukrajina) – 3. místo, Festival Ivana Balla – absolutní vítěz, houslová soutěž Josefa Muziky – absolutní vítěz, Soutěž slovenských konzervatoří – 1. místo, Soutěž českých konzervatoří – 2. místo. Je vítězem Akademie Václava Hudečka 2013. Nyní navštěvuje Orchestrální akademii České Filharmonie, kde má příležitost rozšířit si vzdělání a získat cenné zkušenosti v orchestru. Program se zaměřuje nejen na oblast orchestrální hry, ale prostřednictvím koncertů Českého spolku pro komorní hudbu a edukativních programů pořádaných Českou filharmonií umožňuje účastníkům akademie také rozvoj v komorní hře.

V programu hradišťského koncertu v pondělí 16. prosince zazní skladby z děl Františka Bendy, Antonína Dvořáka, Pabla de Sarasate a Ludwiga van Beethovena a také Montiho čardáš. Koncertem provede sám mistr Václav Hudeček a osobitě uvede jednotlivé skladby.

14.10.2013 10:42 • Přečteno: 4297x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.