Datum: 15. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Afflatus quintet OHLÉDNUTÍ
Kategorie: Články na úvodní straně

Afflatus quintet OHLÉDNUTÍMUSICA: Afflatus Quintet - Reduta 14.2. v 19:30 hod.

Ohlédněte se s námi za koncertem Afflatus quintetu v reportáži Televize TVS (ČAS 5:18)

 

Sejde-li se ke spolupráci pětice pozoruhodných muzikantů, nemůže vzniknout nic jiného, než vynikající komorní soubor. Všichni členové Afflatus Quintetu – tedy flétnista Roman Novotný, hobojistka Jana Brožková, klarinetista Vojtěch Nýdl, fagotista Ondřej Roskovec a hornista Radek Baborák jsou jednotní v názoru, že hra v kvintetu patří k nejtěžším: „Náš zvuk je průsečíkem pěti rozdílných nástrojů a barev, pěti různých způsobů nasazení tónu a pěti hráčských individualit“.

Studentské počátky souboru spadají do roku 1995. Hned v říjnu 1996 se soubor etabloval na mezinárodní scéně – v rámci výročního komorního cyklu lipského Gewandhausu. Umělecká dráha souboru dospěla velmi záhy k metě nejvyšší: k vítězství v prestižní mezinárodní soutěži ARD v Mnichově (září 1997).

Soubor absolvoval celou řadu úspěšných koncertů u nás a v zahraničí (Japonsko, SRN, Francie, Austrálie). Vyjímají se mezi nimi vystoupení na Pražském jaru, koncerty Českého spolku pro komorní hudbu, jenž mu udělil Cenu roku 1998 a 2003 za mimořádné interpretační mistrovství, nebo koncerty na japonských turné. Kvintet natočil několik CD pro japonskou firmu Octavia Records a český Supraphon. 

7.2.2017 10:20 • Přečteno: 2645x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.