Datum: 19. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
V Redutě můžete zahlédnout víly...
Kategorie: Články na úvodní straně

V Redutě můžete zahlédnout víly...Reduta - přízemí do 12. března

Radek Frýsa představí své víly Přečtěte si článek Dobrého dne s Kurýrem. 
 

Fotograf Radek Frýsa žije a pracuje v Uherském Hradišti. I přes svou nemoc se intenzivně věnuje focení a po čtyřech letech představí svou poslední tvorbu v chodbách Reduty. Zakladatel občanského sdružení PPP Projekt Pomoci Parkinsonikům se o umění zajímal již od dětství. S intenzivním focením začal po nástupu Parkinsonovy nemoci v roce 2004. Ve svých fotografiích se snaží zachycovat atmosféru, duchovno, myšlenku, světlo a náladu. V jeho námětovém repertoáru nejčastěji nalezneme fotografie žen a ženských aktů. Výstava nesoucí název „Víly“ představí právě figurální tvorbu autora. V oblibě má však i krajinné scenérie, atmosferické jevy, zátiší či rodinné portréty. Spolu s ním vystaví kolekci fotografií i autorka Lucie Rusalka Netíková. Výstava bude zahájena 7. února v 17 hodin a potrvá do 12. března 2018.

RADEK FRÝSA

          Autor se narodil v roce 1964 v Uherském Hradišti a dle svých slov ještě neví, kdy umře. Fotografování a tvoření jej provází po celý život. Dvacet let vedl reklamní agenturu. Propuknutí Parkinsonovy nemoci před deseti lety jej přivedlo k osobnější a tvůrčí fotografii. Autorův záběr je široký, zahrnuje vše od komerčních fotografií, rodinných portrétů až po umělecké zachycení figur, zátiší či krajin.

           Své fotografie pravidelně vystavuje po celé Moravě. Silnou stránkou autora je neobvyklé a tvůrčí nasvětlení objektu. Dále pak inspirace modelem a místem, což dává výsledné fotografii autentičnost oproti uměle aranžovaným scénám. Fotografie nejsou prvoplánově jednoduché, zahrnují větší hloubku motivů, které dotváří celkový dojem.

LUCIE RUSALKA NETÍKOVÁ

Narodila se roku 1976 v Moravském krasu. V současnosti žije v inspirativním prostředí Stříbrnických pasek, kde našla svůj druhý domov. Autorka se věnovala 2D/3D počítačové grafice, ilustrovala několik knih, tvořila divadelní kostýmy... a vždy ráda fotografovala.

V její tvorbě se od počátku prolíná grafika a fotografování jako nedílná součást cesty k dílu. Fotografie jako podklad pro kresbu. A grafický pohled jako přístup k fotografii. Spíše nežli o realistické zobrazení skutečnosti jde o zachycení snových nálad a obrazů přicházejících z hloubky duše. Autorka se považuje za kreativce se širokým záběrem. Své dílo tvoří od počáteční myšlenky, tvorby kostýmu, líčení, přes výběr vhodného prostředí, kompozice, úhlu a světla, až po následnou grafickou postprodukci. Tyto fotografie byly foceny na mobilním telefonu (11 Mpx). Některé za asistence rodiny či přátel.

 
7.2.2018 10:14 • Přečteno: 2108x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.