Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Rozhovor s Romanem Válkem najdete v prosincovém Zpravodaji
Kategorie: Články na úvodní straně

Rozhovor s Romanem Válkem najdete v prosincovém ZpravodajiCzech Ensemble Baroque vystoupí 18. 12. v 19.30 hodin v Redutě

Velký hudební zážitek čeká uherskohradišťské posluchače při koncertu Ryba Originally aneb Vánoce s první dámou českého klarinetu, na kterém se 18. prosince v Redutě představí špičkový orchestr Czech Ensemble Baroque a klarinetistka Ludmila Peterková.


„Přijíždíme s originální verzí České mše vánoční – z nejstarší dochované notové verze. Jedná se o menší obsazení pro smyčce, flétnu, trubku, natur horny, klarinety, fagot a varhanní pozitiv. Vokální hlasy jsou stejné. Zpíváme však v původním staročeském jazyce bez vlivů z 19. a 20. století. Nástroje jsou obsazeny po jednom v hlase a tomu odpovídá i malý vokální ansámbl. Použijeme také nižší klasicistní ladění včetně dobových nástrojů. Všeobecně lze říct, že posluchači mši uslyší v podobě, v jaké byla prováděna za autorova života,“ říká dirigent orchestru Roman Válek.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

 

Ryba Originally aneb Vánoce s první dámou českého klarinetu, to je koncert, který provede Czech Ensemble Baroque v rámci cyklu Musica v předváčnočním čase. Na koncertě zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby i Koncert pro klarinet a orchestr A dur KV622 Wolfganga Amadea Mozarta. Jako sólisté vystoupí význačná česká klarinetistka Ludmila Peterková, dále Lenka Cafourková-Ďuricová, Martin Ptáček, Jakub Kubín, Jiří Miroslav Procházka – zpěv.

        

Vstupenky si můžete zajistit ZDE.

Czech Ensemble Baroque je soubor tvořený orchestrem, vokálním ansámblem a sólisty, který v roce 1998 založil a dodnes vede význačný český dirigent Roman Válek. Členy jsou profesionální instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa. Czech Ensemble Baroque se zaměřuje především na kantáty, opery, koncerty a symfonie převážně z období baroka a klasicismu v progresivním a svěžím podání.

 

3.12.2018 14:30 • Přečteno: 1409x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.