Datum: 19. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
NAUČNÉ ODPOLEDNE V PARKU ROCHUS
Kategorie: Články na úvodní straně

NAUČNÉ ODPOLEDNE V PARKU ROCHUSvýukové programy pro malé a velké - park Rochus Mařatice - 15. června 2014 - 12:00 - 17:00 - VSTUP VOLNÝ - akce je součástí festivalu TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE

Program pro malé i velké:
Připraveny jsou ukázky sov a dravých ptáků, výstava Pestrost ptačího světa (stavba ptačího těla, znaky a odlišnosti, ptačí obydlí, stavba hnízda, ptačí vejce, zajímavosti ze světa rekordů) a hry a kvízy pro děti.
Ukázky interaktivních výukových programů v přírodním areálu Park Rochus pro děti i dospělé
 
12.00 Z pole až na talíř – Víte, kde je základ produkce potravin? Poznáte to v programu se zaměřením na vztahy mezi zemědělským cyklem a produkcí potravin, ochranu půdy a tradiční formy hospodaření.

13.30 Výprava za vzácnými motýly – seznamte se s hlavním předmětem ochrany naturového území Parku Rochus, bourovcem trnkovým. Poznejte, jaká opatření jsou důležitá pro jeho zachování a současně pro podporu biodiverzity.  Pokuste se navrhnout nejvhodnější plán péče.

15.00 Mařatice, Rochus – významná lokalita Evropy – pojďte společně s námi prozkoumat krajinu, ve které žijeme a prohlédnout si ji z jiného úhlu pohledu. Ukážeme Vám přírodní a historické zajímavosti Evropsky významné lokality Rochus a nejbližšího okolí Mařatic, a také vliv člověka na krajinu, který nemusí být vždy negativní.

Akci pořádá:
Park Rochus, o.p.s., ve spolupráci s KK UH, CEV Žabka, p.o. a Stanicí ochrany fauny Hluk, o.s.

30.5.2014 9:03 • Přečteno: 3394x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.