Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Přijďte na MUSICU...
Kategorie: Články na úvodní straně

Přijďte na MUSICU...Reduta, úterý 11. února v 19.30

 

Kvarteto Martinů vystoupí v obsazení: Lubomír Havlák, Adéla Štajnochrová – housle, Zbyněk Paďourek – viola, Jitka Vlašánková – violoncello

Kvarteto Martinů, původně Havlákovo kvarteto, založili v roce 1976 tehdejší studenti pražské konzervatoře. Inspirací a vzorem pro ně byla existence takových těles jako Vlachovo kvarteto nebo Smetanovo kvarteto. Naplno využili podmínek vhodných pro intenzivní přípravu a studium repertoáru a to se posléze zúročilo v podobě sedmi laureátských titulů na významných mezinárodních kvartetních soutěžích. Mezi nejvýznamnější patří soutěže ARD Mnichov, Evian (Francie), soutěž Yehudi Menuhina (Porthsmouth, Velká Británie) nebo Pražské jaro.

Nynější jméno přijalo kvarteto v roce 1985 jako závazek k propagaci jména a díla jednoho z géniů české hudby B. Martinů. Ačkoliv těžištěm jejich repertoáru je hudba velikánů české a světové hudby, vyhledává kvarteto s oblibou i díla zapomenutá či v premiéře uvádí díla soudobá. Kromě bohaté koncertní činnosti, zahrnující koncertování na prestižních světových pódiích spolupracuje Kvarteto Martinů úzce s Českým rozhlasem stejně jako v minulosti s BBC, Radio France, ARD nebo ORF.

 

 

5.2.2020 14:14 • Přečteno: 729x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.