Datum: 15. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
MILOKRAJ A BOŽSKÁ MARTA TÖPFEROVÁ
Kategorie: Články na úvodní straně

MILOKRAJ A BOŽSKÁ MARTA TÖPFEROVÁ21. listopadu 2013 - 19:30 - Reduta - slibujeme vrcholný zážitek plný latinsko-americké hudby stříknuté jazzem

Pravým hudebním skvostem v abonentní řadě JAZZ V REDUTĚ lze nazvat listopadový koncert seskupení MILOKRAJ (21. listopadu 2013, 19:30, Reduta). Představí se v něm excelentní česko-americká zpěvačka Marta Töpferová, moldavský cimbalista Marcel Comendant, slovenský houslista Stano Palúch a za českou stranu kytarista David Dorůžka a kontrabasista Tomáš Liška.

Zatímco Marta Töpferová, dcera  herce Tomáše Töpfera, žije od dětství v New Yorku, kde patří ke špičce světové worldmusic, Tomáš Liška je předním českým jazzmanem. Donedávna Tomáš Martu pouze doprovázel na koncertech, nyní se však stali hudebními partnery a společně dali dohromady nový původní projekt MILOKRAJ.  Své zkušenosti z latinsko-americké hudby a z amerického prostředí tak nyní Marta kombinuje s Tomášovou jazzovou zkušeností, čímž se společně obracejí ke svým českým a moravským kořenům.  

Marta Töpferová je jednou z nejvýjimečnějších zpěvaček a skladatelek své generace. Světově proslulá je zejména pro svůj hluboký, zvučný hlas a poetické písně v různých jazycích. Tomáš Liška studoval kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a v současné době dokončuje magisterské studium na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin. Vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, ve Spojených státech, Latinské Americe a Africe. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů v Polsku, Belgii a ve Španělsku. 

7.11.2013 17:20 • Přečteno: 3765x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.