Datum: 19. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Boršičanka Antonína Koníčka

Vážení přátelé, příznivci dobré dechovky,

přijměte pěkné pozdravení od dechové hudby B O R Š I Č A N K Y Antonína Koníčka - jedné z nejznámějších a nejpopulárnějších kapel u nás. Tato vynikající kapela vznikla v roce 2001 a jejím zakladatelem a kapelníkem je Antonín Koníček. Ten je znám příznivcům dechovky nejen jako zakladatel a dlouholetý kapelník Vlčnovjanky, ale i jako trumpetista, hudební skladatel a majitel hudebního vydavatelství AKon, které vydává MC a CD hlavně s dechovkami.

BORŠIČANKA AK za tuto krátkou dobu své existence už absolvovala stovky různých vystoupení, nejen po naší vlasti, ale i v zahraničí – např. Rakousko, Německo, Švýcarsko, Holandsko, Francie, Lichtenštejnsko apod. Vystupovala taky v několika pořadech ČT a je velmi často slyšet i na vlnách českého rozhlasu. Od svého vzniku natočila již 6 samostatných CD-desek a na několika dalších spoluúčinkuje.

BORŠIČANKA Antonína Koníčka je vynikající kapela 13 muzikantů a 3 zpěváků, převážně absolventů konzervatoře a akademie. Kapela nadchne každého milovníka dechovky hlavně vysokou uměleckou úrovní všech členů souboru a dále velmi rozsáhlým, rozmanitým, ale i náročným repertoárem.

Boršičanka Antonína Koníčka je 1. vicemistrem Evropy profesionálních dechovek pro rok 2002 z rakouského Schladmingu.

 

Kontakt:  
Antonín Koníček tel. 777 677 610
www.borsicanka-ak.cz e-mail: