Datum: 24. 04. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
INFORMACE

Jsme příspěvkouvou organizací města. Naším zřizovatelem je Město Uherské Hradiště.

 

Povinně zveřejňované informace

ROZPOČET ORGANIZACE NA ROK 2020

Ochrana osobních údajů GDPR

 

O nás 

Multifunkčním pilířem kultury Uherského Hradiště se v roce 1992 stal Klub kultury. Příspěvková organizace spravuje prostory a technické zařízení města, které slouží k programovým a pořadatelským potřebám. Reprezentativní budovy a moderní vybavení je k dispozici také jako předmět krátkodobého pronájmu pro komerční potřeby.

Široké spektrum potřeb veřejnosti uspokojuje bohatá programová nabídka Klubu. Pro děti byla v roce 2012 otevřena stálá loutková scéna, dospělým je určen cyklus abonentních koncertů jazzu a vážné hudby. Celoročně občanům nabízíme divadelní představení, koncerty okrajových i populárních žánrů, folklorní pořady, módní přehlídky a plesy. Seniorům je určen projekt Akademie třetího věku (A3V). Tento je zaměřen na celoživotní vzdělávání a aktivní trávení volného času.

Významnou část svého úsilí vkládá organizace do výstavní činnosti, malířského bienále Hradišťský plenér a Setkání - Stretnutie, které je přehlídkou tvorby českých a slovenských výtvarníků.

Klub má působnost i v rámci regionu a Zlínského kraje. Některé aktivity - jako Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Javořině, Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově, Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, Festival hudebních nástrojů lidových muzik a ekologický festival Týká se to také tebe - mají mezinárodní dosah.

Klub kultury se snaží pomoci při důstojné reprezentaci tradic a kulturního dědictví kraje v rámci ČR i zahraničí. Podporuje místní umělecké soubory a občanská sdružení.

Mezi tradiční partnery Klubu patří Trenčianske osvetové stredisko a Správa Pražského hradu. Je nám ctí zmínit, že se Klub kultury podílí na každoročním Vinobraní na Pražském hradě. Tisíce návštěvníků z celého světa se tak seznamuje s kulturou Slovácka.

PAMÁTKY V CENTRU MĚSTA

Vydáte-li se do Uherského Hradiště za programem Klubu kultury, nenechte si ujít prohlídku pamětihodností, které naše malebné město nabízí. Připravili jsme pro vás přehled historických památek, které můžete navštívit aniž byste usedli za volant automobilu.

Zobrazit místo Slavnosti vína a otevřených památek na větší mapě