Datum: 21. 06. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Obrazy Lukáše Maliny a světelné objekty Michala Maliny
Kategorie: Články na úvodní straně, VÝSTAVY

Obrazy Lukáše Maliny a světelné objekty Michala MalinyV měsíci září zve Klub kultury Uherské Hradiště návštěvníky na zajímavou výstavu mladých autorů, kde budou k vidění obrazy Lukáše Maliny a světelné objekty Michala Maliny.

Lukáš Malina (1980) pochází z Uherského Hradiště a je absolventem zdejší Střední uměleckoprůmyslové školy a rovněž brněnské Fakulty výtvarných umění v ateliéru malířství pod vedením Martina Mainera. Dříve pracoval jako grafik počítačových her, ale i učitel kresby (SUPŠ). Nyní se věnuje malbě, grafice, ilustracím a animovanému filmu. Inspiraci pro svou tvorbu hledá ve snech, starých fotografiích, středověkých bitvách, animovaných filmech, street artu a mimo jiné i v tradičním renesančním malířství. Na výstavě se bude prezentovat také svými figurálními kresbami.

Michal Malina (1982) je taktéž absolventem hradišťské SUPŠ, v oboru design pokračoval i na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v atelieru Františka Buriana. Ve své současné tvorbě zajímavým a technicky velmi precizním způsobem propojuje trojrozměrné objekty se závěsným obrazem a malbou. Kombinuje různé techniky a materiály, hraje si se světelnými efekty za použití led diod, kdy nakonec vznikají nezvyklé světelné objekty. Světlo tak dodává prostorovým objektům další duchovní rozměr.

Vernisáž se koná ve středu 4. září v 17 hodin. Výstava bude otevřena i návštěvníkům letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek a to ve dnech 7. září a 8. září.

Výstava bude k vidění do 3.října 2013 a navštívit ji můžete v době konání akcí, v době předprodeje (po - st - čt v 15 - 17 hod.) a na požádání (605 221 504).

 

30.8.2013 7:43 • Přečteno: 4343x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.