Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VERNISÁŽ - VOJŠICKÝ PLENÉR
Kategorie: VÝSTAVY

VERNISÁŽ - VOJŠICKÝ PLENÉRPrvní listopadová vernisáž roku 2019 patřila Vojšickému plenéru. Tuto výstavu můžete navštívit v Redutě do 25.11.2019.

Setkávání výtvarníků na Vojšických lůkách má již dvacetiletou tradici. První setkání proběhlo spontánně v roce 1999 a to z touhy čtyř kamarádů tvořit v přírodě. Byli to František Paclica, Jan Botek, Miroslav Bystřický a Petr Psotka. Tito kamarádi a zárověň výtvarníci se znali už dříve. Setkali se na společných výstavách organizovaných Klubem kultury v Uherském Hradišti. Všichni byli po nějakou dobu pod vedením vynikajícícho pedagoga, výtvarného teoretika a kunsthistorika Igora Zhoře. 

 

Každým dalším setkáním se k nim přidávali další výtvarníci. Byl to především Moarch Eveno, Oldřich Páleníček, Karel Táborský, Milan Bouda, Miro Gregor, Jaroslav Abrahám, Zdeněk Kup. Setkání výtvarníků probíhá již tradičně na přelomu dubna a května, kdy kvetou petrklíče a vojšické lůky rozkvétají do krásy. Místem kde se výtvarníci setkávají je chata mysliveckého sdružení Kněždub. Setkání bývají třídenní. Tvoří se většinou až druhý a třetí den. První den bývá volný proto, aby se výtvarníci odreagovali od všedních starostí. 

 

Výtvarné techniky se obměňují. Nějčastější technikou byla olejomalba a příbuzné techniky, tempera a akvarel.  Na výstavě  VOJŠICKÝ PLENÉR vystavují své práce výtvarníci Miro Gregor, Miroslav Bystřický, František Pavlica, Jan Botek, Petr Psotka, Karel Táborský, Milan Bouda a Zdeněk Kup.

7.11.2019 8:51 • Přečteno: 477x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!