Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VERNISÁŽ - RADEK FRÝSA
Kategorie: VÝSTAVY

VERNISÁŽ - RADEK FRÝSA  Dne 7. 2. 2018 proběhla v prostorách Reduty dlouho očekávaná vernisáž fotografií Radka Frýsy. Jeho tvorba mohla v těchto prostorech vyniknout a znovu se navrátit po čtyř leté odmlce. Výstavu můžete navštívit do 12. 3. 2018

Radek Frýsa se narodil v roce 1964 v Uherské Hradišti, kde žije a působí dodnes. Fotografování a tvoření jej provází po celý život. Dvacet let vedl reklamí agenturu. Propuknutí parkinsonovy nemoci před deseti lety jej přivedlo k osobnější a tvůrčí fotografii. Autorův záběr je široký, zahrnuje vše od komerčních fotografií, rodinných portrétů až po umělecké záchycení figur, zátiší či krajin.

Své fotografie pravidelně vystavuje po celé Moravě. Silnou stránkou autora je neobvyklé a tvůrčí nasvětlení objektu. Dále pak inspirace modelem a místem, což dává výsledné fotografii autentičnost oproti uměle aranžovaným scénám. Fotografie nejsou prvoplánově jednoduché, zahrnují větší hloubku motivů, které dotváří celkový dojem. 

Do reduty v Uherském Hradišti se Radek Frýsa vrací po čtyřech letech s kolekcí figurálních kompozicí a ženských aktů, které nesou název "Víly". Výstava tří desítek velkoformátových fotografií je doplněná o instalaci prosotorových objektů z přírodní říše a kolekci fotografií Lucie Rusalky Netíkové. Výstava nás spolu s básněmi Jana Ztepilého zavádí do světa vodních, lesních i nočních víl a melancholických nálady. 

  

8.2.2018 16:07 • Přečteno: 865x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!