Datum: 14. 07. 2024

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VERNISÁŽ - AŠOT ARAKELJAN
Kategorie: VÝSTAVY

VERNISÁŽ - AŠOT ARAKELJANGalerie Vladimíra Hrocha na Klubu kultury ožila díly oblíbeného arménského umělce Ašota Arakeljana. Vernisáž bezmála čtyř desítek děl proběhla 15. 11. 2018 za velkého zájmu veřejnosti. Výstavu můžete navštívit do 10. 12. 2018.

Výtvarník Ašot Arakeljan se narodil v roce 1948 v Náhorním Karabachu, vystudoval obor historie v Jerevanu (1972) a od roku 1992 žije a pracuje v České republice.
Právě v nedalekém Horním Němčí se usadil a má svůj ateliér, kde tvoří a nalézá tvůrčí inspiraci. V malířském oboru prošel školením ak. malíře Michaila Kolumbegova v Moskvě (1978). Je členem Unie umělců Karabachu, Unie výtvarného umění v Hradci Králové a čestným členem katedry historie Arménie v Jerevanu. Ve své tvorbě se často zaměřuje na témata květin, nevyhýbá se však krajinným scenériím, čistě abstraktním kompozicím a malbám městských interiérů. Nebojí se použití velmi zářivých a pestrých odstínů barev, které nanáší špachtlemi přímo na plátno. Tímto způsobem vytváří kompozice zejména svých květinových obrazů. Právě gesto a rychlý popud vedou v danou chvíli autorovu ruku k vytvoření konečného díla. Má za sebou již řadu autorských a kolektivních výstav v České republice, Německu, Itálii, Rusku, Arménii a na Slovensku. Jeho díla jsou zastoupena v kolekcích různých zahraničních i domácích sběratelů. Rovněž se pravidelně účastní kolektivních výstav Setkání – Stretnutie, které se každoročně konají v Uherském Hradišti a v Trenčíně. V Galerii Vladimíra Hrocha vystavoval v roce 2015 spolu s významnými arménskými autory a nyní se vrací s výstavou připravenou k připomenutí svého životního jubilea. Při této příležitosti přichystal v tomto roce i tři výstavy v rodné Arménii. Z rukou prezidenta republiky Arcach Bako Sahakyana byl oceněn významným titulem Zasloužilý umělec. 

   

Arménské barvy, evropská elegance.
To jsou Ašotovy obrazy. 

Mgr. Martin Nevyjel

 

20.11.2018 9:22 • Přečteno: 771x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

file11_Asot.pdf


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.