Datum: 06. 12. 2021

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
ŠPALÍČEK OČIMA DĚTÍ - VÝSTAVA
Kategorie: VÝSTAVY

ŠPALÍČEK OČIMA DĚTÍ - VÝSTAVAVýstava prací žáků ZUŠ Uherské Hradiště inspirovaných říkadly, pohádkami, legendami, které zaznívají v díle B.Martinů Špalíček.

Výstava je součástí projektu Bohuslav Martinů: Špalíček, na jehož dílo vzniká scénické provedení baletu Špalíček, na kterém se podílí dětí z tanečního oboru ZUŠ pod vedením Jany Trubačíkové ve spolupráci s DFS Hradišťánek Gabriely Směřičkové. 

Vystavují: děti z výtvarného oboru Základní umělecké školy v Uherském Hradišti ze tříd Radmily Doskočilové, Jany Tvrdoňové a žáci z fotografického oddělení ze tříd Marka Malůška.

Na výstavě budou k vidění výtvarné práce dětí, které se inspirovaly říkadly, pohádkami, legendami, které zaznívají v díle B.Martinů Špalíček. Na fotografiích můžou návštěvníci shlédnout průběh nácviku jednotlivých choreografií a zákulisí tvorby představení.

Výstava bude oficiálně zahájena v den premiéry představení B.Martinů: Špalíček ve středu 22. dubna 2015 v 18:30 hodin v Galerii Vladimíra Hrocha (foyer Klubu kultury). Vystoupí děti ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

Výstava je zde k vidění již od 15. dubna a je prodloužena až do 20. května!

11.4.2015 9:45 • Přečteno: 872x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.